Visa informacija saugoma senojoje interneto svetainėje www.kpskc.lt/

„Taršai neutralios mokyklos“ / „Carbon Neutral Schools” (CNS). 2022-1-LV01-KA220-SCH-0000874

„Taršai neutralios mokyklos“ yra tarptautinis Erasmus+ projektas, kurį rengia partneriai iš septynių šalių: Latvijos, Suomijos, Austrijos, Italijos, Belgijos, Kroatijos ir Lietuvos, kurie pasitelkę įvairias žinias ir patirtį, kuria skaitmeninius ir interaktyvius mokymosi sprendimus, skirtus didinti informuotumą apie anglies dioksido neutralumą mokyklose.

„Taršai neutralios mokyklos“ projekto tikslas – paspartinti anglies dioksido neutralumą skatinančią veiklą per švietimo iniciatyvas. Mokyklos turės galimybę mokyti mokinius, kaip vertinti įvairius įrodymus ir priimti sprendimus, kad jie taptų sąmoningais klimato kaitos klausimais besirūpinančiais piliečiais, mokydamos neutralumo anglies dioksido atžvilgiu.

 

 

 

Susitikimai nuotoliniu būdu

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras pradėjo naują partnerystę projekte „Taršai neutralios mokyklos (Carbon Neutral Scools), kuriame dalyvauja dvi organizacijos iš Latvijos (Liepojos mokykla, ArtSmart), organizacija iš Italijos, taip pat Austrijos universitetas Graz, organizacija iš Belgijos, iš Kroatijos bei Lietuvos. Klaipėdos mieto pedagogų švietimo ir kultūros centras kartu su Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokytojų komanda 2022 m. gruodžio 7–8 d. turėjo minėto projekto partnerių pirmąjį susitikimą Rygoje. Jame visų projekte dalyvaujančių įstaigų atstovai kūrė projekto logotipą, bendravimo erdvę Slack, aptarė visus organizacinius klausimus ir artimiausius darbus. Dviejų dienų susitikime partneriai ne tik susipažino ir aptarė organizacinius darbus, tačiau intensyviai darbavosi ties pirmuoju projekto darbo paketu – kūrė vyraujančių faktorių žemėlapius, diskutavo aptardami skirtingų šalių švietimo įstaigose jaučiamas tendencijas ir specifiką. Maloniai kviečiame ne tik sekti naujienas ir projekto socialiniuose tinkluose bei PŠKC puslapyje, bet ir jungtis į planuojamas iniciatyvas.